0216 314 83 80info@polattemizlik.com

Sosyal Medyada Biz}

Temizlik

Siz onlara vakit ayırın !
Biz temizliğinizi yapalım.

POLAT TEMİZLİK

Ana Sayfa / temizlik / hizmetler / Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Temizlik

Tüm temizlik ihtiyaçlarınızda uzman çözümler

0216 314 83 80
0533 092 55 46 - 0533 257 83 75

Dış Cephe Cam Temizliği

 

Dış Cephe Cam Temizliği periyodik olarak yapılması gereken yapılmadığında toz, pis duman, yağ gibi kalıntıların oluşturduğu korozyon ve lekelere yol açar. Periyodik temizliğin önemini yapının estetik görünümü bozulduğunda anlayan insanlar, öncesinde hassas davranabilseler hem maddi hem de bina sağlığı açısından avantaja geçebilirler. Dış Cephe cam temizliği, plaza ve gökdelenler de yaygın olarak vinç ile, asansör ile veya dağcı temizlik sistemi ile temizleme işlemi yapılır. Aynı zamanda bu sistemler Dış Cephe Temizlik sistemleridir.

Temizlik Sistemleri

Dış Cephe Cam Temizliği dağcı sistem ile yapılırsa bir eleman çalışabileceği gibi birden fazla personel de binanın büyüklüğüne göre çalışabilir. Dağcı sistemde yukardan bir halat bağlanması ile güvenlikli bir kontrol mekanizması oluşturulur. Oluşabilecek olumsuzluklara ve kirlenmelere en etkili çözüm dağcı temizliktir. Yakından müdahale şansı olduğundan diğer sistemlere oranla daha avantajlıdır. Bu sistemde çalışan personeller montaj ve kaplama işlemi de yapabilmektedir. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği kuralları çok sıkı alınmalıdır. En riskli Dış Cephe Temizlik sistemidir.

Bir diğer temizleme sistemi de vinç ile temizlemedir. Vinç ile temizleme  yapının her yerine ulaşsa da dağcı temizlik kadar pratik ve manuel değildir. Çoğu Dış Cephe Cam Temizlik uygulaması vinç ile yapılabilmektedir. Diğer tekniklere oranla biraz daha maliyetli bir yapıdır. Vinç de personeli yükseltici örümcek adı verilen bir platform bulunur. Bu platform çalışanın binanın her yerine ulaşmasına olanak sağlar. Dış Cephe Temizlik yüzeyi metal, kompozit, prekast, ve benzeri maddelerle yapılsa da bu sistem kullanılabilir.

Vinç, dağcı sistem ve asansörlü temizlik haricinde sırıkla temizleme hizmeti de mevcuttur. Sırıkla temizlik sistemleri diğer temizlik sistemleri gibi yüksek gökdelen ve plazalarda tek başına kullanılmaz. En fazla 25 metreye kadar uzanabilmektedir. O yüzden vinçli temizliğin veya asansörlü temizliğin yanında kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilmektedir. Dış Cephe Cam Temizliği için en kullanışlı sistem bu sistem olarak bilinmektedir.

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliğinde kullanılacak ürünler mutlaka TSE damgalı olmalı ve yüzeye zarar verici ürünler kullanılmamalıdır. metal, kompozit, alikobant veya bir başka yüzeyde kullanılan malzeme Dış Cephe Cam Temizliği uygulamasında kullanılamaz.  Dış Cephe Temizlik uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli kural iş sağlığı ve güvenliğidir. Bu yüzden mutlaka çalışanlar SGK’ lı olmalıdır.  Sizde bu hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ağustos 19 2016 / Cuma - Polat Temizlik -