0216 314 83 80info@polattemizlik.com

Sosyal Medyada Biz}

Temizlik

Siz onlara vakit ayırın !
Biz temizliğinizi yapalım.

POLAT TEMİZLİK

Ana Sayfa / temizlik / hizmetler / Dış Cephe Temizlik Sistemleri

Dış Cephe Temizlik Sistemleri

Temizlik

Tüm temizlik ihtiyaçlarınızda uzman çözümler

0216 314 83 80
0533 092 55 46 - 0533 257 83 75

Dış Cephe Temizlik Sistemleri

Dış Cephe Temizlik Sistemleri yeni veya eski olmak üzere bütün yapılarda işe yarayan ve hizmetinin çok ötesinde işler başaran bir sektör haline gelmiştir. Bu kadar büyümesinde kuşkusuz artan inşaat sektörü, nüfus yoğunluğu ve şehirleşmenin artması sıralanabilir. Dış cephe temizliği estetik olarak şehirleri güzel görünüme kavuştururken binaların güvenlikli bir hal almasını da sağlar. En az içi kadar yapıların dışı da insan ve çevre sağlığı için önemlidir. Dış Cephe Temizlik  uygulaması düzgün ve kurallarına göre profesyonel bir temizlik şirketi tarafından yapılır ise olumlu sonuç verecektir. Fakat yarı profesyonel veya amatör firmalarca yapılan dış cephe temizlikleri uzun süreli temizlik sağlamadığı gibi uygulama esnasında gerekli iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri alınmadığı için iş kazalarına da sebep olabilmektedir.

Sistemler

Dış Cephe Temizlik Sistemleri Dağcı temizlik sitemi, Asansörlü temizlik sistemi, vinçli temizlik sistemi, teleskobik sırık ile temizlik sistemi olarak plaza, apartman ve dış cephelerde uygulanır. Bu hizmetlerden hangisinin tercih edileceği temizlik şirketlerince belirlenir. Uygulama öncesinde yapılan ekspertiz çalışması neticesinde temizlik esnasında yapılacak işlemler kararlaştırılır. İşlemler arasında en çok kullanılan ve tercih edilen sistem vinç ile temizlik sistemidir. 

Vinç ile temizlik sisteminin son zamanlarda en çok kullanılan temizlik sistemi olmasının nedenlerinden biride yapının bütün yüzeyine ulaşabilir ve nerdeyse 40 metre yükseklik de ki binalara dahi erişebilir olmasıdır. Sepetli vinç örümcek vinç ve benzeri alternatifleri de bulunan bu sistemle bütün yapılara müdahil olunamasa da, çoğu dış cephe temizliğini yapabilmektedir. Aslında hiçbir sistem bütün dış cephe temizliklerini tek başına gerçekleştiremez. Örneğin plaza ve çok katlı apartmanlarda sepetli vinç kullanılırken, gök delenlerde dağcı sistem tercih edilir.

Dağcı Sistem Dış Cephe Temizlik elemanları özel eğitim alarak detaylı bir öğrenim ve gelişim sürecinden geçerler. Bu personeller yüzeyin en ince ayrıntısına kadar temizleyebilmekte ve yakın temas halinde oldukları için çok tercih edilen kullanışlı bir yöntemdir. Keza diğer ürünler veya sistemler gökdelen tarzı yüksek binalara kolay kolay erişim sağlayamazlar.

Yüksek binalar ve gökdelen gibi daha yüksek binalar için kullanılan sistem dağcı temizlik asansör temizliğin alternatifi de vinçli temizliktir. Asansör çoğu binanın demirbaşlarında bulunan bir sistemdir. Olmadığı takdirde binanın tavanına bir düzenekle sabitlenen platform halatlar yardımı ile yukarı aşağı yapılarak temizlik işlemi gerçekleşir. Dağcı sisteme göre iş güvenliği riski daha az olduğu için yer yer dağcı sistem yerine tercih edilebilmektedir. Ama asansörlü sistemde de asansör düzeneğinin bakımlarının yapılmış olması, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulması gerekmektedir.

20 metreye kadar olan standart boyuttaki Türk klasik mimari ürünü yapıları için de, yeni sistem olan teleskobik sırık tercih edilir. Bu sistem personelin hiç bir araç gerek kullanmadan zemin seviyesinden, uç uca eklenmiş karbon fiber boruları uzatıp kısaltması ile gerçekleşir. En uç tarafına fırça ve su verilen bu sistemde suyun yardımı ile fırça kirleri söker atar. Su özel bir sistemle minerallerinden arındırılarak dışarı çıktığı için cam gibi yüzeylerde yapılan temizlik sonunda durulamaya ihtiyaç bırakmadan ter temiz yapar.

Dış Cephe Temizlik Sistemleri önemli ve son dönemde oldukça fazla talep edilen temizlik alanlarındandır. Sizde bizim profesyonel hizmetimizden yararlanmak veya daha detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim menüsünden telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

Ağustos 19 2016 / Cuma - Polat Temizlik -