0216 314 83 80info@polattemizlik.com

Sosyal Medyada Biz}

Temizlik

Siz onlara vakit ayırın !
Biz temizliğinizi yapalım.

POLAT TEMİZLİK

Ana Sayfa / temizlik / hizmetler / Zemin Temizliği

Zemin Temizliği

Temizlik

Tüm temizlik ihtiyaçlarınızda uzman çözümler

0216 314 83 80
0533 092 55 46 - 0533 257 83 75

Zemin Temizliği

İstanbul Temizlik Şirketi olan firmamız birçok temizlik alanında hizmet vermektedir. Ev temizliği, ofis temizliği, Fabrika temizliği, Hastane temizliği, okul temizliği, ibadethane temizliği gibi işlerin yanında halı yıkama koltuk yıkama Zemin Temizliği gibi teknik bilgi ve beceri isteyen alanlarda da profesyonel hizmet vermektedir.

Zemin Temizliği uygulaması yapılan bütün mekanlarda uygulanabileceği gibi mekanların dışında parke ve taşlarda da yapılabilmektedir. Pvc zeminler, doğal taş zeminler, mermer zeminler de Zemin Temizliği hizmeti ile temizlenebilmektedir.

Zemin Temizliği

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Firmamız Zemin temizlik işlemini gerçekleştirmeden önce elektrikli süpürge, ıslak vakumlu veya kuru vakumlu süpürge ile ön temizlik yapmaktadır. Buradaki tercih ekspertiz raporu ile belirlenmektedir. Bu rapor doğrultusunda insan gücü gerektiren süpürme fırçaları da kullanılır. Bu fırçalarda zeminin özelliklerine göre tercih edilir. Örneğin bahçe, otopark gibi zeminlerde sert fırçalar kullanılırken, seramik mermer gibi hassas zeminlerde yumuşak tüylü fırça kullanılır. Fırça tercihi düzgün yapılmaz, yumuşak zeminler sert fırça ile silinirse zemine zarar verir. Yumuşak fırçalarda sert zeminlerde kullanışlı olmaz ve istenilen temizlik sağlanamamış olur. Yapay tekstil zeminlerde ise şarjlı vakumlu süpürgeler ön temizlik için tercih edilebilir. Daha sonrasında Çift kovalı paspas arabası ve paspas ile zemin temizleme işlemi gerçekleştirilir. Diğer bir yöntemde zemin temizleme makinası ile zeminlerin temizliğinin yapılmasıdır.

Zemin temizliğinde granit, mermer, vinil, pvc, ahşap gibi birçok zemin türü bulunur bütün bu zeminlerde farklı temizlik ürünleri kullanılabileceği gibi aynı ürünlerde tercih edilebilir. Burada ki insiyatif tamamen işinin ehli Polat eğitim merkezinden yetişmiş temizlik personellerimizdir.  Temizleme malzemeleri kimyasallar eşliğinde kullanılmaktadır. Bu kimyasallarda TSE damgalı güvenilir malzemelerdir.

Pvc kaplamalar asidik ve alkali bazlı maddelere karşı dayanıklıdır. Bu zemin aseton, eter, alkol gibi ürünlerde de zarar görme tehlikesi çok yüksektir. Silim işlemleri bu maddelerle yapılmamalıdır.  Ahşap zeminler, mermer zeminlerde uygun karışım ve kimyasallar ile temiz hale getirilir. Taş zeminler ise kolay kolay zarar görmeyeceğinden ürün tercih çeşidi fazla olabilir. Zemin Temizliği esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurda zemin kaygan olabileceğinden insanların kayıp düşmemesi için kaygandır levhası koymaktır.

Temmuz 22 2016 / Cuma - Polat Temizlik -